Każdego dnia świat będzie ciągnął cię za rękę, wołając: „To jest ważne! I to jest ważne! Musisz się tym przejmować!” 

I każdego dnia ty sam musisz wyszarpnąć mu swą dłoń, położyć ją na sercu i odpowiedzieć: „Nie. To jest ważne.”

Ian Thomas

więcej

Czym jest coaching?

Skoro otworzyłaś tę stronę, domyślam się, że zastanawiasz się nad wprowadzeniem zmian w kierunku życia w zgodzie ze sobą. Jeśli tak, z przyjemnością będę Ci towarzyszyć w tej podróży!

C

oaching to jedna z metod profesjonalnego wspierania Klienta w rozwoju i osiąganiu jego celów. Lubię używać metafory podróży.

Coaching to podróż dwóch osób – Klienta i coacha – które idą kawałek drogi razem.

Idziemy ramię w ramię (coaching zakłada równą, partnerską relację). Ty jesteś ekspertką od swojego życia – znasz siebie najlepiej i potrafisz zdecydować, w jakim kierunku chcesz iść i jakie kroki podjąć.

Ja jako coach będę Ci towarzyszyć w refleksji nad własnym życiem, w lepszym poznaniu siebie, opracowaniu Twojej wizji życia i pracy nad kolejnymi krokami, które przybliżą Cię do realizacji tej wizji.

To podróż do przodu, w jakimś kierunku, ku realizacji Twojego celu, oraz w głąb, kiedy warstwa po warstwie coraz lepiej poznajesz siebie, swoje potrzeby, wartości i dobierasz najlepsze metody działania, by osiągać wymarzone rezultaty

Pomyśl,

które z tych zdań jest o Tobie?

Nie znam siebie… Chciałabym przyjrzeć się sobie lepiej, poznać siebie, swoje potrzeby, emocje, talenty, wartości i na nich budować swoje życie.

Stoję przed podjęciem ważnej decyzji i mam potrzebę znalezienia odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Potrzebuję poukładać codzienny chaos, bo w natłoku spraw przestaję zajmować się tym, co dla mnie ważne.

Jestem zmęczona nadmiarem pracy i brakuje mi równowagi i harmonii w życiu.

Zmagam się z perfekcjonizmem i prokrastynacją.

Chcę budować autentyczne, dobre relacje z innymi.

Czuję potrzebę zmiany, ale brakuje mi dokładnej wizji, planu oraz motywacji i odwagi do działania.

Mam wrażenie, że utknęłam w miejscu – w swoim życiu, w mojej karierze. Chcę zrobić krok do przodu, ale z jakichś względów nadal kręcę się w kółko.

Chcę dobrze przygotować się do ważnych zmian, które aktualnie dzieją się w moim życiu / do nowych ról, które przede mną.

Nie rozumiem swoich emocji i nie wiem, jak sobie z nimi radzić.

Moje myśli często mnie hamują w działaniu. Chcę więcej lekkości, radości, spełnienia, a mniej stresu, presji i konfliktów.

Jeśli któreś zdanie jest o Tobie, to być może coaching jest dla Ciebie.

Umów się już dziś na 20-minutową bezpłatną rozmowę.

Jak wygląda

praca coachingowa ze mną?

Monika Iskierka - Mreńca

Zanim wyruszymy w podróż, zapraszam Cię na ok. 20-minutową bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, podczas której poznamy się lepiej, będziesz mogła opowiedzieć mi o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a ja opowiem Ci o procesie coachingowym i odpowiem na Twoje pytania.

Sprawdzimy, czy coaching jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie na tu i teraz, oraz czy ja jestem osobą, z którą poczujesz, że chcesz podróżować przez jakiś czas. 

1

Jeśli Twoja odpowiedź będzie na „tak”, przed pierwszą sesją dostaniesz ode mnie interaktywny kwestionariusz, który pomoże Ci zebrać myśli, oczekiwania, potrzeby i będzie przygotowaniem do naszych coachingowych spotkań. 

2

Aby podróżować, potrzebujesz znać kierunek i cel podróży. Na pierwszej sesji pomogę Ci określić ten kierunek. Wesprę Cię w nazwaniu Twoich marzeń, pragnień i potrzeb oraz w jasnym określeniu celów (nawet jeśli jeszcze nie masz ich zdefiniowanych). Podróżować możemy w moim gabinecie albo online (poprzez Zoom, Skype, GoogleMeet, WhatsApp lub telefon).

3

Na kolejnych spotkaniach będę Ci towarzyszyć w drodze, jaką jest poznawanie siebie, odkrywanie Twoich wartości, potrzeb, talentów, zasobów i mocnych stron, w identyfikowaniu i pokonywaniu barier i przeszkód, dostrzeganiu różnych perspektyw i możliwości, oraz wybieraniu właściwych dla Ciebie rozwiązań i wcielaniu ich w życie, by osiągnąć zamierzone rezultaty.

W tej podróży dopasowuję mój krok do Ciebie. Słucham głęboko tego, co mówisz; zadaję pytania, które dotykają ważnych miejsc w Tobie; sięgam po takie narzędzia, które są dopasowane do Twoich potrzeb i pomagają Ci poznać siebie, zrozumieć własny świat i zaplanować kolejne kroki (m.in. metafora, karty coachingowe, obraz, praca z przestrzenią, kwestionariusze i ćwiczenia). Kolejne sesje trwają do 60 minut i zazwyczaj odbywają się co 2 tygodnie.

4

Zamknięcie procesu coachingu nastąpi wtedy, gdy uznasz, że cel pracy został osiągnięty. Coaching pozwala na wprowadzenie znaczących zmian w relatywnie krótkim czasie. Większość moich Klientek potrzebuje od 8 do 10 spotkań. W przypadku bardziej złożonych sytuacji zdarza się, że potrzebują ok. 15 spotkań.

5

Po zamknięciu procesu coachingu indywidualnego istnieje możliwość tzw. kilku sesji „follow up”, których celem jest przyjrzenie się temu, jak funkcjonujesz po zmianach. Sesje tego typu mogą odbyć w odstępach miesięcznych lub kwartalnych po zamknięciu procesu. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się, aby z nich skorzystać.

Co wybrać?

Pakiety

Wybierz pakiet, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz go wybrać zarówno przed jak i po bezpłatnej konsultacji telefonicznej.

6.png

Pakiet cel - pal!

Pojedyncza sesja 357 zł

357 zł

5.png

Pakiet dobra zmiana

3 sesje coachingowe 590 zł

590 zł

cena obejmuje pakiet 3 sesji
coaching Monika Iskierka

Pakiet podróż bohaterki

8 sesji coachingowych

1500 zł

cena obejmuje pakiet 8 sesji
*)Podane powyżej ceny obowiązują przy nawiązaniu współpracy od 01.11.2022.

referencje

Dlaczego warto ze mną pracować?

Z serca polecam wszystkim, którzy, tak jak ja, zmagają się z „genetycznym” pracoholizmem 😀 i chcą wreszcie ujarzmić wiecznie rozwlekające się godziny pracy i poczucie, że tylko zaharowując się zasługujemy na chwilę oddechu. Z Moniką rozwiązywanie problemów i zawiłości własnej psychiki idzie jakoś tak łatwiej i szybciej. Można bezpiecznie rozkładać wszystko na czynniki pierwsze. Można mówić cicho, spokojnie, albo krzyczeć czy płakać. Można też po prostu milczeć.

Basia Budziak

Monika jest cudowną towarzyszką na drodze do lepszego poznania siebie. Jestem w trakcie coachingu u Moniki, po każdym spotkaniu wychodzę lżejsza, mądrzejsza i niezwykle ubogacona. Monika zadaje pytania, które naprowadzają mnie na, to co już gdzieś we mnie jest, ale sama nie zawsze potrafię to odkryć. Trudności, z którymi przychodzę, stają się o wiele mniejsze lub znikają całkowicie :), po tym jak razem się im poprzyglądamy i zaplanujemy strategię zgodną z moimi potrzebami. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z Moniką:) Widzę realne zmiany po każdej sesji. Pozdrawiam serdecznie!

Ola Gorzkowska-Kobos

Proces coachingowy z Moniką był dla mnie wspaniałą drogą!
Z pomocą Moniki mogłam przepracować sobie moje obawy, wątpliwości, a także pomysły. Poukładałam sobie wiele rzeczy, co dało mi duży spokój i – w końcu – przestrzeń na działanie. Przedtem długo pozostawałam w fazie “zawieszenia”, czekania na dobry moment. Dzięki coachingowi z Moniką teraz czuję moc i sprawczość. I mam efekty. Serdecznie polecam!

Agnieszka Żmuda

Korzyści

Co możesz zyskać, pracując ze mną?

Efekty w dużej mierze zależą od tego, na jakim etapie w życiu jesteś, na ile otwarta jesteś na pracę i zmiany, jakie tematy będziemy poruszać, jak głęboka będzie to praca i jak długo będzie trwała. Jednak to całkiem prawdopodobne, że pracując ze mną:

poznasz siebie – to, co jest dla Ciebie ważne, swoje wartości, potrzeby, przekonania, zasoby, możliwości, ograniczenia, co pozwoli Ci lepiej rozumieć siebie, swoje reakcje, akceptować siebie i wykorzystywać swój potencjał

docenisz to, co już masz, i zaczniesz na tym opierać swoje decyzje i działania oraz skończysz z porównywaniem się do innych

zwiększy się Twoja wiara w siebie, samoakceptacja i poczucie własnej wartości

znajdziesz motywację do działania i odwagę do zmian, do których przymierzałaś się bardzo długo

przepracujesz niewspierające przekonania, które dotąd hamowały Cię w osiąganiu celów

uwolnisz się od wpływu krytyka wewnętrznego czy krytyki z zewnątrz – będziesz bardziej autonomiczna w swoich decyzjach, przestaniesz opierać się na zdaniu i ocenie innych

będziesz budować szczęśliwe relacje ze sobą i z innymi ludźmi i zwiększy się Twoja satysfakcja z życia

nauczysz się wyrażać swoje emocje i komunikować granice bez ranienia siebie i innych

będziesz lepiej organizować swój czas, planować działania oraz utrzymywać równowagę pomiędzy życiem zawodowym i osobistym

zmienisz nawyki związane z dbaniem o siebie na bardziej wspierające

odkryjesz swoje pasje i zmienisz pracę na taką, którą będziesz lubić, w której będziesz mogła się rozwijać i która da Ci dobre pieniądze.

Masz pytanie?

Najczęściej zadawane pytania:

Tak, jeśli:

– chcesz poznać siebie

– wiesz, że to Ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie i chcesz go przeżyć świadomie

– jesteś otwarta na wprowadzanie zmian, testowanie, sprawdzanie, eksperymentowanie (w swoim tempie)

– masz gotowość na uczestniczenie w procesie, bo zmiana dokonuje się w czasie, a nie od razu

Nie, jeśli:

– chcesz przepracować swoją przeszłość, zrozumieć mechanizmy z przeszłości – tutaj bardziej sprawdzi się psychoterapia

– masz zdiagnozowaną chorobę czy zaburzenie psychiczne i/lub jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, lub psychoterapii (wyjątkiem jest uzyskanie zgody od swojego psychoterapeuty)

– potrzebujesz wiedzy, gotowych rozwiązań i rad od osób, które wiedzą więcej niż Ty w jakimś obszarze, od których możesz się czegoś nauczyć – tu bardziej sprawdzi się mentoring (prowadzę również sesje mentoringowe i mentoringowo-coachingowe dla freelancerek i mikroprzedsiębiorczyń) lub szkolenia i kursy online (sprawdź moją ofertę).

Jeśli nie jesteś pewna, czy coaching to dobre rozwiązanie dla Ciebie, umów się ze mną na 20-minutową bezpłatną konsultację telefoniczną.

Aktualnie obszary mojej specjalizacji to life coaching, czyli coaching rozwoju osobistego skierowany do osób prywatnych, które chcą rozwijać się w życiu osobistym, oraz small business coaching, czyli coaching rozwoju małych biznesów, skierowany do freelancerek i mikroprzedsiębiorczyń, które chcą rozwijać się w życiu zawodowym. Tematy, z którymi najczęściej przychodzą Klientki to rozpoznawanie swojego potencjału, wartości, talentów; planowanie zmiany w życiu, np. zmiany nawyków; praca z przekonaniami oraz emocjami; odnajdywanie pasji w życiu; zmiany w karierze; radzenie sobie ze stresem, odporność psychiczna; work-life balance.

Najczęściej pracuję z kobietami, stąd żeńskie końcówki w opisach, ale czasami na sesję przychodzą również mężczyźni.

Pracuję w takim podejściu, że proszę Klientkę, by zapytała swojego psychoterapeutę o zdanie w tym temacie. Czasami możliwe jest prowadzenie obu procesów równocześnie, czasami wskazane jest podjęcie pracy coachingowej po zakończeniu psychoterapii. Bywa i tak, że w trakcie sesji coachingowej Klientka rozpoznaje źródło swojego cierpienia i podejmuje decyzję o rozpoczęciu psychoterapii.

Zanim zaczniemy, zapraszam Cię na ok. 20 minutową bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, podczas której poznamy się lepiej, będziesz mogła opowiedzieć mi o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a ja opowiem Ci o procesie coachingowym i odpowiem na Twoje pytania. Sprawdzimy, czy coaching jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie na tu i teraz, oraz czy ja jestem osobą, z którą poczujesz, że chcesz podróżować przez jakiś czas.

Jeśli Twoja odpowiedź będzie na „tak”, przed pierwszą sesją dostaniesz ode mnie interaktywny kwestionariusz, który pomoże Ci zebrać myśli, oczekiwania, potrzeby i będzie przygotowaniem do naszych coachingowych spotkań.

W czasie bezpłatnej rozmowy telefonicznej wstępnie kontraktujemy liczbę sesji coachingowych. Możesz wybrać jeden z poniższych wariantów. Każdy pakiet można wydłużyć, jeżeli uznamy, że jest to potrzebne.

Możemy spotkać się osobiście w moim gabinecie w Porąbce lub online przez Zoom, GoogleMeet, Skype lub WhatsApp.

Koszty sesji różnią się w zależności od wybranego pakietu. Pakiety przedstawione są powyżej.

Tak. Dostaniesz ode mnie dokument sprzedaży (fakturę). Z tytułu prowadzenia działalności jestem zwolniona z podatku VAT. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz śmiało wrzucić coaching w koszty.

Wiele Klientek, które rozpoczynają proces coachingowych, nie ma sprecyzowanego celu. Moją rolą jako coacha jest pomóc Ci określić i nazwać ten cel. Czasami potrzeba na to więcej niż jednej sesji.

Każdy pakiet możesz przedłużyć, jeśli uznasz to za potrzebne.
Możliwe są pojedyncze 60-minutowe sesje follow-up po zakończeniu procesu coachingowego (cena jednego spotkania 200 zł — jeśli kupiłaś któryś z pakietów masz od tej ceny zniżkę 5%)

Umów się już dziś na 20-minutową bezpłatną rozmowę.

Zapraszam Cię serdecznie!

Projekt i wykonanie: Agnieszka Szpunar Studio Graficzne

Copyright Monika Iskierka-Mreńca