o mnie

Pomagam kobietom osiągać cele, dokonywać zmian, budować dobre relacje ze sobą i z innymi.

 

Pokazuję im, jak ważne jest słuchanie siebie: swoich potrzeb, wartości, przekonań oraz poznanie własnych mocnych i słabych stron.

 

Inspiruję, dzielę się wiedzą i kawałkiem swojej historii, abyś żyła życiem świadomym, spełnionym - Twoim!

 

Wspieram rodziców w lepszym rozumieniu dzieci i szukaniu strategii rozwiązywania rodzicielskich i osobistych wyzwań.

Cześć, nazywam się Monika Iskierka-Mreńca.

Chcę smakować życie i wybierać świadomie to, co ważne i dobre dla mnie i bliskich mi ludzi.

Chcę mieć odwagę, by żyć w zgodzie ze sobą, zamiast prowadzić życie, jakiego oczekują ode mnie inni.

Chcę zrobić przestrzeń na rzeczy ważne, istotne, mające znaczenie.

Masz podobne pragnienia? 

Odkąd pamiętam, fascynował mnie człowiek i wszystko, co z nim związane – temperament, osobowość, rozwój, wartości, talenty, relacje, potencjał, duchowość itd. Lubię patrzeć na ludzi, poznawać ich, słuchać i zadawać pytania. Zapala mnie też możliwość uczenia się i ciągłego rozwoju oraz dzielenia się wiedzą z innymi.

Z pasji do człowieka i nauki zostałam psychologiem, coachem oraz trenerem zmiany i umiejętności psychospołecznych!

moja historia

Wiem jak to jest, gdy nagle dochodzisz do ściany …

Kiedy urodziłam trzecie dziecko, otarłam się o depresję poporodową. Mając ogrom wiedzy i narzędzi do budowania relacji w rodzinie, próbowałam wcielać je w życie i dążyć do rodzicielskiego i osobistego ideału.

Po drodze zgubiłam siebie. Potknęłam się o własne przekonania, oczekiwania innych, rozwiązania, które teoretycznie miały pasować do naszego życia. Kiedy doszłam do ściany i nie wiedziałam, w którą iść stronę, posłuchałam siebie, swojego serca i melodii, którą ono gra.

Zaczęłam proces świadomego poznawania siebie – tego, jaka jestem, co mnie cieszy, co lubię a czego nie, jakie mam talenty, wartości, zasoby, umiejętności, a w czym nie domagam.

Z wiedzy, narzędzi, dotychczasowego doświadczenia zaczęłam świadomie wybierać to, co jest zgodne ze mną, służy mnie i mojej rodzinie.

W swojej ponad dziesięcioletniej praktyce pracy w zawodzie psychologa, w życiu codziennym, a także w świecie online spotkałam i nadal spotykam wiele kobiet – żon, partnerek, mam, które noszą w sobie szczere pragnienie bycia spełnioną w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, ale wyzwania życia codziennego zagłuszają w nich to pragnienie.

Przynoszą frustrację i inne trudne emocje, wiele pytań bez odpowiedzi. Kobiety, które są w tym miejscu, w którym ja byłam niedawno i do którego nadal czasami zaglądam.

Ja wiem, jak to zmienić, dlatego chcę Ci towarzyszyć i być wsparciem w codziennych wyzwaniach.

Największą frajdę sprawia mi to, gdy moje Klientki, same, już bez mojego wsparcia, ruszają w swoje życie.

jak pracuję?

Czego możesz się spodziewać?

Autentyczność

W życiu i w pracy bardzo ważna jest dla mnie autentyczność. Dlatego dzielę się tutaj kawałkiem siebie, mówię o swojej wierze, radościach i trudnościach w byciu żoną i mamą. Wiara wyznacza mi kierunek, w którym chcę iść, a psychologia daje wiedzę i narzędzia do pracy z ludźmi. Jeśli szukasz psychologa, który w swojej pracy będzie brał pod uwagę Twoją sferę relacji z Bogiem i pomoże ją wspierać, dobrze trafiłaś. Jeśli jesteś osobą niewierzącą albo innego wyznania, nie będę narzucać Ci moich przekonań religijnych.

Empatia

Kiedyś próbowałam schować się za wiedzą, dyplomami i certyfikatami (one też są bardzo ważne), ale najważniejsza jest relacja, która zawiązuje się między psychologiem a konkretnym Klientem. Zawsze z empatią i życzliwością wsłuchuję się w Twoją historię i Twoje potrzeby. Czasami tulę słowem, inspiruję myślą, skłaniam do refleksji pytaniem, czy zapraszam do praktyki ćwiczeniami. Czasami idziemy spokojnie, czasem lekko dmucham w Twoje skrzydła, a czasem „kopię w tyłek”, jeśli tego potrzebujesz.

Zaufanie

Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa, bo bardzo ważne jest dla mnie zaufanie, którym mnie obdarzasz. Dlatego zadaję pytania i z uważnością słucham odpowiedzi. Uwielbiam słuchać. Słuchać głęboko i poza słowami. Nie zatrzymywać się na zewnętrznej warstwie słów, ale schodzić głębiej.

opinia

„Zachwyca mnie empatia i uważność Moniki. Potrafi słuchać i porządkować to co słyszy w taki sposób, że czuję się wysłuchana, przyjęta i zaczynam rozumieć o co mi chodzi i co jest dla mnie naprawdę ważne. (...)”

moje kompetencje

Jak dzięki moim mocnym stronom mogę Ci pomóc?

(mój profil w badaniu DISC4D)

Styl zachowania i komunikacji

Styl Csumienny

„Jakość to drugie imię Moniki. Jeśli się czegoś podejmuje, stara się to robić z największą starannością. Możesz mieć pewność, że na sesjach słucha uważnie, a materiały do szkoleń i kursów są dopracowane w najmniejszych szczegółach”.

Styl I – inspirujący
„Monika karmi się relacjami z innymi ludźmi. Jest otwarta na nowe relacje, cieszą ją rozmowy z innymi i wspólne przedsięwzięcia. W relacjach jest otwarta i ciepła. Lubi inspirować innych do działania”.

Styl D – dominujący

„Domieszka tego stylu pomaga Monice dowozić cele do mety, dotrzymywać umów i odważnie iść naprzód nie bojąc się działania”.

Style myślenia

Analityk 

„Analityczny styl myślenia pomaga Monice patrzeć na sprawy z innej perspektywy i dostrzegać rozwiązania tam, gdzie być może Ty ich nie widzisz. Klientki mówią, że zapewnia im odpowiednie wsparcie, gdy mają podjąć własne decyzje”.

Strateg 

„Jak odnaleźć związki pomiędzy zjawiskami, które z pozoru są całkowicie różne? Monika to potrafi! Słucha uważnie, porządkuje, wiąże niepowiązane kropki i szuka twórczych rozwiązań. Integruje wiele różnych podejść, a jej programy mają przemyślaną, czytelną, uporządkowaną, intuicyjną strukturę”.

wartości

Niezależność

„Monika, wierzy, że każdy człowiek ma swoją własną niepowtarzalną drogę do przejścia. Sama stara się codziennie żyć w zgodzie z własnymi wartościami i wykazywać swój własny styl niż podążać za modą i trendami”.

Uczciwość 

„Monika nie rzuca słów na wiatr. Gdy do czegoś się zobowiąże – dotrzymuje umów. Daje dzięki temu innym poczucie bezpieczeństwa i pewności w działaniu. Z najwyższą starannością pilnuje etyki pracy.”

Wewnętrzne motywatory

Wewnętrzny spokój

„Jeżeli Monika czegoś się podejmuje, musi widzieć w tym głębszy sens. Słucha głęboko — nie zadowala ją zdawkowe i powierzchowne omówienie tematu. Towarzyszy z otwartością i empatią”.

Wiedza

„Monika lubi wiedzieć więcej. Ciągle czyta i uczy się nowych rzeczy. A zdobytą wiedzą chętnie dzieli się z innymi. Dzięki temu Ty jako jej Klientka dostajesz najbardziej aktualną wiedzę oraz skrzynkę z narzędziami do rozwoju”.

Solidarność

„Monika lubi pomagać innym. Znajdziesz u niej sporo bezpłatnych treści na blogu, w newsletterze, w social mediach, w grupie na FB „Kobieta w Relacji – projekt i społeczność”.

kwalifikacje

Moje wykształcenie

Umów się na kilkunastominutową bezpłatną rozmowę.

Kilka ciekawostek o mnie. Czy mamy coś wspólnego?

Napisz do mnie

A Ty? Poznajmy się lepiej! Może masz ochotę do mnie napisać kilka słów o sobie?

Projekt i wykonanie: Agnieszka Szpunar Studio Graficzne

Copyright Monika Iskierka-Mreńca