Dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych ludzi z krwi i kości, którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale są za to stale gotowi, żeby się rozwijać.

Jesper Juul

więcej

Czym są konsultacje indywidualne dla rodziców?

Skoro otworzyłaś tę stronę, domyślam się, że zastanawiasz się nad rozmową o Tobie, Twoim dziecku, Waszej Rodzinie. Jeśli tak, serdecznie Cię na taką rozmowę zapraszam!

Image
K

onsultacje indywidualne dla rodziców – są krótkoterminową formą pomocy dla rodziców dzieci od 0 do 12 roku życia.

Niektórzy Klienci korzystają z jednej konsultacji, inni z kilku, jeszcze inni korzystają z pojedynczych konsultacji co kilka miesięcy. 

Konsultacja jest okazją do uważnego przyjrzenia się zachowaniom dziecka i Twoim, zastanowienia nad przyczynami danej sytuacji i poszukania wspierających rozwiązań dla Waszej rodziny.

Konsultacje mogą dotyczyć problemów dziecka, np. problemów nauce, trudności w sferze emocjonalnej lub w zachowaniu. Jednak może być również tak, że konsultacja nie ma związku z problemami dziecka, ale dotyczy wsparcia rodzica w jego nowej roli, porozmawiania o nowych wyzwaniach, emocjach, wątpliwościach.

Wizyta odbywa się bez udziału dziecka (chyba, że chodzi o maleństwo w wieku 0-18 mscy).

W swojej praktyce koncentruję się na relacjach między dorosłymi i dziećmi i na pracy z rodzicami, a nie na „naprawianiu” dzieci.

Często wystarczy jedno lub dwa spotkania z rodzicem i nie ma konieczności, żeby dziecko obciążać wizytą u specjalisty, zwłaszcza to młodsze (jeśli jest taka konieczność, kieruję do godnych zaufania specjalistów).

Na rozwój dziecka oraz relacje w rodzinie patrzę wieloaspektowo. W swojej pracy integruję wiele różnych podejść m.in. Rodzicielstwo Bliskości, Porozumienie bez Przemocy, Self-Reg, teoria więzi, wiedza o pracy ludzkiego mózgu. Dzięki temu różne trudności widzę w szerokiej perspektywie i szukam z przychodzącymi do mnie rodzicami takich rozwiązań, które służą konkretnej rodzinie.

Pomagam szukać zasobów, bo wierzę w rodzicielstwo oparte o zasoby i mocne strony – rodzica i dziecka.

Pomyśl,

które z tych zdań jest o Tobie, Twoim dziecku lub Waszej Rodzinie?

Nie jestem pewna, czy zachowanie mojego dziecka jest naturalne rozwojowo, czy powinnam się martwić i udać się z nim na wizytę do specjalisty.

Emocje mojego dziecka i moje własne mnie przytłaczają. Coraz więcej jest we mnie złości, a potem wyrzutów sumienia.

Nie wiem, jak wspierać moje dziecko w jego emocjach, kiedy jest smutne, boi się, złości...

Czuję się bezradna w swoim macierzyństwie.

Mamy z mężem odmienny punkt widzenia na wychowanie dzieci.

Oczekuję narodzin kolejnego dziecka. Zastanawiam się, jak przygotować to młodsze na pojawienie się rodzeństwa i jak wspierać relacje między nimi.

Nie wiem, jak pogodzić macierzyństwo z moją pracą zawodową.

Jeśli któreś zdanie jest o Tobie, Twoim dziecku lub Waszej Rodzinie, to być może indywidualna konsultacja rodzicielska jest dla Ciebie.

Przeczytaj poniżej, jak wygląda taka konsultacja i napisz do mnie maila już dziś!

więcej

Jak wygląda konsultacja?

zdjęcia na w www (1)
zdjęcia na w www (4)

Zanim wybierzesz i zakupisz konsultację, proszę Cię o wiadomość mailową na adres kontakt@monikaiskierka.pl

Możesz skorzystać z formularza kontaktowego. W wiadomości w 2-3 zdaniach opisujesz powód konsultacji.

1

W odpowiedzi otrzymujesz ode mnie odpowiedź, czy jestem w stanie Ci pomóc w obszarze opisanych trudności; propozycję terminów konsultacji; dostępne pakiety oraz krótki interaktywny kwestionariusz, który pomoże Ci zebrać myśli, oczekiwania, potrzeby oraz podstawowe informacje o rozwoju Twojego dziecka i będzie przygotowaniem do naszej konsultacji.

2

Po ustaleniu szczegółów w wiadomościach mailowych, wykupujesz uzgodniony, najbardziej dogodny dla Ciebie i Twojej Rodziny, pakiet.

3

W ustalonym dniu spotykamy się w moim gabinecie w Porąbce albo online (poprzez Zoom, Skype, GoogleMeet, WhatsApp lub telefon) i rozmawiamy m.in. o rozwoju Twojego dziecka / dzieci, jego/ich zachowaniach w różnych sytuacjach, Twoich rodzicielskich wyzwaniach. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzam wywiad, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o dziecku, jego trudnościach oraz Twoich rodzicielskich obawach, a następnie wspieram Cię w poszukiwaniu przyczyn różnych zachowań i sytuacji oraz konkretnych rozwiązań i strategii rodzicielskich wyzwań. Odpowiadam też na Twoje pytania i wątpliwości. KONSULTACJE ODBYWAJĄ SIĘ BEZ UDZIAŁU DZIECKA.

4

Na konsultacji ustalamy również, czy jest potrzeba kolejnego spotkania. Czasem wystarczy nam jedno spotkanie, czasem koniecznych jest kilka spotkań. Nie pracuję z dziećmi – jeśli jest taka konieczność, kieruję do godnych zaufania specjalistów.

5

Jeśli w ciągu 14 dni od naszej rozmowy pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości z Twojej strony, możesz wykupić wówczas 2-tygodniowe wsparcie mailowe.

referencje

Dlaczego warto ze mną pracować?

„Do kontaktu z Panią Moniką zachęciło mnie jedno zdane z jej newslettera mówiące, że jeśli jest coś, co nas niepokoi, nie musi to być jakiś wielki problem, i jeśli chcemy po prostu porozmawiać, to zaprasza do kontaktu. Pani Monika wspaniale motywuje do refleksyjnego spojrzenia na siebie.
Widać, że jest pasjonatką tego, co robi. Ma, z pewnością, bardzo dużą wiedzę o rozwoju dzieci i tego, jak pomóc rodzicom, aby potrzeby wszystkich były dostrzeżone i zaopiekowane. Konsultacje z Panią Moniką dają dużo spokoju, dystansu, nadziei i poczucia tego, że nie jest tak źle, jak myśleliśmy.
Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Panią Monikę i że mogę korzystać z jej wiedzy i wsparcia.”

Aleksandra

„Pani Monika to człowiek z duszą, empatią, wiedzą i kompetencjami, dlatego swoje kroki po lepsze rozumienie tego, co dzieje się między nami a naszym nastoletnim synem, skierowaliśmy właśnie w Jej kierunku. W trudnym wyzwaniu rodzicielstwa, nierzadko odczuwam jako matka momenty, w których wołam do siebie “ratunku, chyba zmierzam/my w odwrotnym kierunku” :). Wtedy potrzebuję by Osoba z zewnątrz, nie uwikłana w nasze emocje, przytomnie wyznaczyła azymuty zwrotu akcji. Nie jest mi obojętne kto, w jaki sposób i z jakim poziomem wrażliwości pochyli się nad naszym zatroskaniem. Gorąco Polecam!”

Anna

„Bardzo bałam się wizyty u psychologa. Czułam się gorsza, wybrakowana, było mi wstyd, że sobie nie radzę ze sobą i byciem żoną i mamą. Do kontaktu zachęciło mnie to, że Pani Monika sama jest mamą i mówi, że też bywa Jej trudno. Podczas całej rozmowy czułam się bardzo bezpiecznie. Poczułam się w końcu usłyszana, zobaczona i zrozumiana. Razem poszukałyśmy takich rozwiązań, które są nam pomocne. Kiedy ja zadbałam o siebie i swoje zasoby i zmieniłam patrzenie na różne rodzinne sprawy, zmieniło się na lepsze zachowanie moich dzieci. Nawet w szkole wychowawczyni zauważyła zmianę w zachowaniu syna!”

Katarzyna

Co wybrać?

Pakiety

Wybierz pakiet, który najlepiej odpowiada potrzebom Twoim i Twojej Rodziny. Pamiętaj, żeby przed wyborem skontaktować się ze mną mailowo! Chcę mieć pewność, że będę w stanie Ci pomóc oraz, że termin konsultacji nie będzie dla Ciebie zbyt odległy.

konsultacje psychologiczne dla rodziców

KONSULTACJA POJEDYNCZA

Dwie opcje czasowo-cenowe do wyboru:

od 200 zł

konsultacje-psychologiczne-dla-rodziców

PAKIET 3 KONSULTACJI

3 konsultacje 540 zł

540 zł

PROGRAM INDYWIDUALNEGO WSPARCIA RODZICIELSKIEGO

PROGRAM INDYWIDUALNEGO WSPARCIA RODZICIELSKIEGO

597 zł

*)Podane powyżej ceny obowiązują przy nawiązaniu współpracy od 01.11.2022.

Korzyści

Co otrzymujesz w ramach konsultacji ze mną?

indywidualne podejście do Ciebie i Twojej rodziny

bezpieczną przestrzeń na podzielnie się trudnymi emocjami, przeżyciami, myślami, zdarzeniami

odpowiedź na Twoje pytania

szczegółową analizę sytuacji, poprzedzoną przeprowadzeniem dokładnego wywiadu

omówienie przyczyn zaistniałych trudności

praktyczne rozwiązania i wskazówki do dalszego działania, dopasowane do Waszych potrzeb

ogrom empatii i zrozumienia

Masz pytanie?

Najczęściej zadawane pytania:

Zanim wykupisz konsultację i spotkamy się na niej, wyślij wiadomość mailową na adres kontakt@monikaiskierka.pl. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego TUTAJ strona. W wiadomości w 2-3 zdaniach opisujesz powód konsultacji. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ chcę mieć pewność, że będę w stanie Ci pomóc oraz że termin konsultacji nie będzie dla Ciebie zbyt odległy.
Po ustaleniu szczegółów wyślę Ci krótki interaktywny kwestionariusz, który pomoże Ci zebrać myśli, oczekiwania, potrzeby oraz podstawowe informacje o rozwoju Twojego dziecka, a mnie najlepiej odpowiedzieć na te potrzeby.
Na pierwszym spotkaniu przeprowadzam wywiad, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o dziecku, jego trudnościach oraz Twoich rodzicielskich obawach, a następnie wspieram Cię w poszukiwaniu przyczyn różnych zachowań i sytuacji oraz konkretnych rozwiązań i strategii rodzicielskich wyzwań. Odpowiadam też na Twoje pytania i wątpliwości.
Następnie wspólnie z podejmujemy decyzję o dalszych działaniach – np. zaplanowanie kolejnego spotkania z rodzicem i dalszej rozmowy o rozwiązaniu problemu; konieczność dodatkowej diagnozy dziecka, np. psychologicznej, lekarskiej.
Warto na pierwsze spotkanie przypomnieć sobie etapy rozwoju swojego dziecka, przynieść/wysłać mailowo opinie czy zaświadczenia (jeśli zostały one wcześniej wystawione), zapisać pytania, które masz potrzebę zadać psychologowi.
Wizyta odbywa się bez udziału dziecka (chyba, że chodzi o maleństwo w wieku 0-18 m-cy)

Możemy spotkać się osobiście w moim gabinecie w Porąbce lub online przez Zoom, GoogleMeet, Skype lub WhatsApp. Możliwa jest również konsultacja telefoniczna.

Zarówno na konsultację w gabinecie, jak i online można się zapisać pisząc do mnie maila  kontakt@monikaiskierka.pl
Konsultacja jest możliwa bez względu na miejsce zamieszkania rodziców.
Sam sposób prowadzenia jest podobny jak „na żywo”, z tą różnicą, że widzimy się przez kamerę lub rozmawiamy telefonicznie. Możemy połączyć się przez Skype /WhatsApp /Zoom/ GoogleMeet/ telefon.
Dbając o etykę zawodu psychologa, nie udzielam indywidualnych porad drogą mailową. Możliwe jest wsparcie tą drogą tylko Osób, które odbyły konsultację indywidualną w gabinecie i online TUTAJ.
Konsultację należy opłacić w ciągu 48 godzin od rezerwacji terminu. Można to zrobić, wybierając odpowiedni pakiet lub przelewem na konto:
Dane do przelewu:
Pracownia Psychologiczna “ISKIERKA” Monika Iskierka-Mreńca
nr konta: 89 1050 1070 1000 0092 0088 8502 ING Bank Śląski
Tytuł: Konsultacja online w dn. ……..
Jeśli musisz odwołać konsultację lub przełożyć jej termin, proszę o kontakt najpóźniej 24 godziny przed wizytą

Oferuję dwie opcje czasowo-cenowe pojedynczych konsultacji: 90 minut w cenie 250 zł oraz 60 minut w cenie 200 zł. Można wybrać również pakiet trzech 60 – minutowych konsultacji do wykorzystania przez 3 miesiące od zakupu (koszt jednej konsultacji to 180 zł) lub pakiet indywidualnego wsparcia rodzicielskiego (597 zł).
Dla Osób, które odbyły konsultację indywidualną w gabinecie i online możliwe jest również skorzystanie z dodatkowego wsparcia mailowego.

Drugi rodzic może uczestniczyć w rozmowie, ale nie jest to konieczne. Decyzję podejmują rodzice sami.
Ze swojego doświadczenia wiem, że perspektywa drugiego rodzica jest przydatna i wnosi wartość w konsultację.

Aktualnie pracuję tylko z rodzicami. Nie prowadzę diagnozy i terapii dzieci. Konsultacje odbywają się bez udziału dziecka.
Jestem przekonana, że my-dorośli mamy świadomy wpływ na swoje własne myśli, emocje, przekonania, zachowanie i jesteśmy odpowiedzialni za siebie i swój rozwój. To my jesteśmy pierwszym ogniwem zmiany, która może objąć całą rodzinę.
Jeśli jest potrzeba wizyty dziecka u psychologa, kieruję do godnych zaufania psychologów dziecięcych.

Na rozwój dziecka oraz relacje w rodzinie patrzę wieloaspektowo. W swojej pracy integruję wiele różnych podejść m.in. Rodzicielstwo Bliskości, Porozumienie bez Przemocy, Self-Reg, teoria więzi, wiedza o pracy ludzkiego mózgu. Dzięki temu różne trudności widzę w szerokiej perspektywie i szukam z przychodzącymi do mnie rodzicami takich rozwiązań, które służą konkretnej rodzinie.
Pomagam szukać zasobów, bo wierzę w rodzicielstwo oparte o zasoby i mocne strony – rodzica i dziecka.
Jestem ciekawa Twojej rodzicielskiej perspektywy. Wierzę, że znasz swoje dziecko najlepiej.
Podstawą mojej pracy jest budowanie relacji opartej na empatii, zaufaniu, otwartości na drugą osobę, co oznacza, że nie oceniam tego, co mówisz, jakie masz poglądy; nie oceniam Ciebie, ani Twojego dziecka i Twojej rodziny. Znajdziesz u mnie bezpieczną przestrzeń na podzielnie się trudnymi emocjami, przeżyciami, myślami zdarzeniami. Czasami towarzyszą temu łzy – u mnie nie musisz się ich wstydzić czy powstrzymywać.
Wspieram Cię w poszukiwaniu przyczyn różnych zachowań i sytuacji oraz rozwiązań i strategii rodzicielskich wyzwań. Mogę pokazać Ci różne możliwości, mogę wspomóc Cię w dokonywaniu zmian, ale nie podejmuję decyzji i działania za Ciebie.
Podczas konsultacji prowadzę notatki, ponieważ taki sposób ułatwia mi pracę (mogę np. wrócić do jakichś kwestii, o które chciałabym dopytać bez przerywania Ci). Nikt nie ma dostępu do moich notatek.

Nie ma jakiegoś konkretnego i bezwzględnego katalogu takich sytuacji. Kiedy tylko uznasz, że taka konsultacja byłaby pomocna dla Ciebie jako Rodzica, Waszej Rodziny czy we wspieraniu Twojego dziecka, to dobry moment, żeby się na nią umówić.
Konsultacja jest okazją do uważnego przyjrzenia się zachowaniom dziecka i Twoim, zastanowienia nad przyczynami danej sytuacji i poszukania wspierających rozwiązań dla Waszej rodziny.
Konsultacje mogą dotyczyć problemów dziecka, np. problemów nauce, trudności w sferze emocjonalnej lub w zachowaniu. Jednak może być również tak, że konsultacja nie ma związku z problemami dziecka, ale dotyczy wsparcia rodzica w jego nowej roli, porozmawiania o nowych wyzwaniach, emocjach, wątpliwościach.
Konsultacja rodzicielska jest dobrym rozwiązaniem jeśli:
·      martwi Cię zachowanie Twojego dziecka, chcesz je lepiej zrozumieć i mu pomóc;
·      chcesz budować szczęśliwe relacje ze swoim dzieckiem i swoim partnerem/swoją partnerką;
·      potrzebujesz wzmocnienia poczucia Twoich kompetencji w roli rodzica i zaufania do siebie oraz zadbania o siebie;
·      jesteś w takim momencie swojego życia, w którym nie wiesz, co robić; w którym kierunku iść; kiedy codzienność Cię przytłacza;
·      chcesz się czegoś nowego nauczyć, rozwijać;
·      chcesz zasięgnąć porady, opinii i porozmawiać z kimś, do kogo możesz mieć zaufanie i kto ma wiedzę w zakresie psychologii dziecka i rodziny.

Najczęstsze tematy, z jakimi zgłaszają się rodzice, to:
·      trudne emocje dziecka, np. złość, lęk, smutek
·      trudne emocje rodziców
·      wypalenie macierzyńskie
·      trudności wychowawcze
·      niepokój, czy dziecko rozwija się prawidłowo
·      komunikacja i współpraca w rodzinie
·      pojawienie się młodszego rodzeństwa
·      moczenie, zaparcia nawykowe
·      adaptacja i problemy w przedszkolu.

Efekty w dużej mierze zależą od tego, z jakim wyzwaniem przyszłaś na konsultacje, na jakim etapie w życiu jesteś, ile masz zasobów, na ile otwarta jesteś na pracę.  Jednak to całkiem prawdopodobne, że w wyniku konsultacji:
·      zrozumiesz, z czego wynikają trudności Twojego dziecka / Twojej rodziny i będziesz w stanie mu adekwatnie pomóc
·      nauczysz się rozpoznawać potrzeby swoje i swojego dziecka oraz znajdziesz sposoby, jak je zaspokajać
·      dowiesz się, w jaki sposób wspierać swoje dziecko w jego emocjach
·      poprawi się jakość Twojej komunikacji z dzieckiem
·      wzmocni się poczucie Twoich kompetencji w roli rodzica oraz zaufanie do siebie
·      będziesz spokojniejsza i bardziej uważna w rodzicielstwie
·      rozwiniesz się i poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności
·      zaoszczędzisz swój cenny czas i pieniądze na czytaniu wielu różnych książek czy uczestniczeniu w różnych kursach i szkoleniach.
Większość moich Klientek to kobiety – aby ułatwić odbiór informacji, posługuję się żeńskimi końcówkami. Serdecznie na konsultacje zapraszam również panów

Chcesz porozmawiać o sobie lub swoim dziecku, napisz do mnie!

Serdecznie zapraszam!

Projekt i wykonanie: Agnieszka Szpunar Studio Graficzne

Copyright Monika Iskierka-Mreńca